BBC: Cenu BAFTA získal snímek o veganském farmáři, který se vzdal svého stáda

Film o veganském farmáři, který své stádo krav přenechal azylu pro hospodářská zvířata, aby je tak ušetřil krutého osudu na jatkách, získal ocenění Britské filmové akademie.

Jay Wilde, z britského Ashbournu, se dostal na titulní strany poté, co přenechal své stádo dobytka záchrannému centru v Norfolku.

Dokumentární snímek 73 krav (ČSFD), natočený Alexem Lockwoodem, získal cenu Britské filmové akademie (BAFTA) v kategorii krátkých filmů.


Foto: Jason Isaacs (vlevo) předal ocenění Oliveru Waltonovi (uprostřed) a Alexovi Lockwoodovi (vpravo). Zdroj: Getty Images

Wilde se nechal slyšet, že Lockwood odvedl na filmu skvělou práci.

15minutový snímek, který v roce 2018 získal hlavní cenu na Mezinárodním festivalu veganských filmů v Ottawě, se věnuje Wildově vnitřnímu boji s vlastním svědomím a s chovem hovězího dobytka.

Chovu skotu se věnoval již od dětství a po smrti svého otce převzal rodinnou farmu. V té době už byl vegetariánem a před nedávnem se stal veganem.

Prohlásil, že se vždy toužil vzdát živočišných produktů, protože „nemohl uvěřit, že je správné jíst zvířata“.


Foto: Jay Wilde předal své stádo do zvířecího azylu, aby je ušetřil děsivé smrti na jatkách. 

Wilde se vyhlašování cen neúčastnil, o výhře se tak dozvěděl až těsně před vysíláním na stanici BBC One.

Farmář si přišel jako ve snu a žertoval, že se necítí „jako ten pravý materiál pro BAFTA“. Zároveň si byl ale výhrou snímku vcelku jistý, navzdory tomu, že i ostatní nominované filmy byly dle jeho slov opravdu dobré.

Je to pro mne neskutečné, protože jsem na téhle farmě vedl osamělý život,“ řekl Wilde.

Alex (Lockwood) to osamění zdokumentoval, včetně zoufalství, které jsem cítil a do určité míry stále cítím. Taková je bohužel realita.

Ujal se toho tak přesvědčivě, až jsem skoro zapomněl, že ta osoba na obrazovce jsem já. Je to vynikající dílo, které realisticky zachycuje skutečnost.“

Pokud si chcete doma uvařit výborné, jednoduché jídlo rostlinně, tak doporučujeme naší skvělou jednoduchou kuchařku, kde najdete i veganské obdoby vašich oblíbených jídel. Zaručujeme vám, že si pochutnáte a nebude vám po jídle těžko! Klikněte zde!

TUTO ÚŽASNOU KUCHAŘKU MŮŽETE MÍT PRÁVĚ TEĎ JEN ZA 1KČ!!!

Když se na Wildea, který se na své farmě stará o zbylých 17 krav, Lockwood vloni obrátil ohledně natáčení filmu, myslel si, že to bude jen další běžný rozhovor.

Ale po prvním shlédnutí na festivalu Raindance si uvědomil, jak vynikající práci režisér odvedl.


Foto: Jay Wilde prohlásil, že snímek Alexe Lockwooda během promítání Britské filmové akademie vzbudil silné emoce.

BBC s farmářem natáčelo v červenci 2017, poté, co učinil rozhodnutí, jak naložit se svým stádem.

Farmu zdědil v roce 2011 po svém otci a cítil povinnost udržet ji v chodu i nadále.

Bylo pro něj ale náročné posílat zvířata na jatka poté, co se o ně předchozí dva až tři roky staral.

„Měl jsem pocit, jako bych je zradil,“ řekl Wilde.

Prodejem všech 73 krav na maso mohl vydělat zhruba 1,5 milionu korun, ale díky rozhodnutí poslat je do zvířecího azylu Hillside Animal Sanctuary zůstalo jeho svědomí čisté.

Wilde plánuje získat povolení na výstavbu skleníku na svém pozemku, aby mohl pěstovat biopotraviny, a doufá, že se v blízké budoucnosti farma rozroste o ubytovací zařízení a stane se vyhledávanou destinací pro vegany.

Zdroj: BBC.com, Překlad: Monika Zápotocká, Korektura:Štěpán Opekar, Fotky: Jay Wilde

Zdroj: http://soucitne.cz/

Natalie Sheryl
Autorka kuchařky "A koza zůstala celá aneb koza zůstala celá." Ze začátku jsem veganství viděla jako řeholi. Říkala jsem si: Co teď budu jíst? Přece nemůžu být živa jen zeleninou! Dnes mi to přijde úsměvné – Jím pestře, chutně a zdravě. Aby ostatní nemuseli tápat stejně jako já kdysi, rozhodla jsem se o své kulinářské trumfy a zkušenosti podělit.
Komentáře
  • Ochutnávka z naší kuchařky zdarma :)

    Vhodné pro vegetariány, vegany, ale i obyčejné lidi, kteří se chtějí stravovat zdravě a nepodporovat týrání zvířat. Získáte recepty, které jsou levné, rychlé, jednoduché a z dostupných surovin. Dozvíte se, jak vařit tak, aby vašemu tělu nic nechybělo.